PROVENTO
Automašīnu tirdzniecība. Automašīnas no Vācijas. Auto pasūtīšana internetā. Konsultācijas automašīnu iegādē. Automašīnu pasūtīšana internetā ar piegādi un dokumentu noformēšanu. u.c. Līzings vienas dienas laikā sadarbībā ar līzingkompānijām, Signalizācijas uzstādīšana, KASKO un OCTA apdrošināšanas!!
  Par mums  

Sākums 

Internetveikals (E-shop) 

PROVENTO racing team 

Veikala prece 

Auto Tirdzniecība (Car sales) 

RACING FOTO 

Veikals - rezerves daļas 

Serviss (Service) 

Saites (Links) 

Kontakti (Contacts) 

Kā izvēlēties savu auto. 

Vakances 

     
      PROVENTO autokross
Atrašanās vieta lapā: / PROVENTO racing team / PROVENTO autokross

- SLUDINĀJUMI
- PROVENTO autokrossRegulāri informējam par Provento Racing autosporta aktivitātēm!


Provento Racing,
12.10.2010.

Astoņgadīgais Roberts Vītols noslēdzis 2010. gada autosporta sezonu, aizvadot sacensības kartingā un autokrosā. Provento Racing sportists aizvadījis Baltijas kausa posmu, kā arī 60 apļu izturības braucienu kartingā Igaunijā, un uzvarēja autokrosa Beta bagiju klases sacīkstē 333 trasē. Sezona noslēgta ar patīkamām emocijām un apziņu, ka jaunais sportists guvis izcilas zināšanas abos atšķirīgajos sporta veidos.

Septembra beigās Igaunijā, Aravetes trasē Roberts Vītols piedalījās Baltijas kartinga kausa posmā, bet dienu vēlāk turpat startēja izturības sacīkstē, kurā Vītola pārstāvētai Micro klasei jāveic 60 apļi, kuru laikā vismaz vienu reizi jāveic boksu apmeklējums degvielas uzpildei. Kartinga cīņas aizvadītas bez statistiski spilgtiem rezultātiem, taču sportists un komanda guva neatsveramu pieredzi, kas noderēs turpmākajām cīņām.

Baltijas kausa posmā Vītols aizvadīja savu pirmo sacīksti ārpus Latvijas, kas jaunajam braucējam bija liels izaicinājums. Igaunijas sacensības izceļas ar kuplu dalībnieku skaitu jaunāko braucēju klasēs un sīvām cīņām un kontaktiem, pasākumi ir ļoti kvalitatīvi. 20 dalībnieku konkurencē Provento Racing sportists sasniedza 13 vietu.

Nākamajā dienā turpat Aravetē bija jāaizvada 60 apļu izturības sacīkste, kas bija Latvijas sportistam jauns autosporta elements. Gandrīz stundu garā brauciena laikā sportistam jāaizvada vismaz viens obligāts boksu apmeklējums, kura laikā jāuzpilda degviela, ne mazākā tilpumā par vienu litru. Tā kā smidzināja lietus, sportistiem bija jāstartē ar lietus riepām. Tā kā Robertam Vītolam ir laba pieredze autokrosa Beta bagiju klasē, braukšana slīdamības apstākļos bija sportista trumpis kartinga sacīkstē. Tā kā kvalifikācijas rezultāts nebija labs, braucējam bija jāatgūst pozīcijas tiešā cīņā ar konkurentiem. Tas izdevās lieliski un brauciena laikā Roberts Vītols nonāca astotajā vietā. Diemžēl ar vēl viena Latvijas sportista Mihaila Budovska palīdzību Robertam nācās zaudēt pozīcijas – negaidītais kontakts atsvieda Provento Racing pilotu uz pēdējām pozīcijām. Sacīksti gandrīz izbojāja arī priekšējā riepa, kas sāka laist gaisu. Lai gan Igaunijas komandas speciālisti uzskatīja, ka sacīkste ar to ir beigusies, talkā nāca autosportā pieredzējušais Roberta tēvs Uģis Vītols, kuram uz pitstopu zonu bija paņemts līdzi rezerves ventilis, kas brauciena laikā tika nomainīts mazāk nekā trīs minūtēs.

„Lai gan Igaunijas sacensības nesagādāja izcilus rezultātus, mājās braucām ļoti gandarīti," saka Uģis Vītols. „Pirmajā dienā guvām pamatīgu mācību braukšanai ar lielu konkurentu skaitu, bet izturības sacīkste bija vienreizēja pieredze, turklāt guvām apliecinājumu savai meistarībai – mums bija ātrs obligātais boksu apmeklējums, kas iekļuvis visas sezonas Igaunijas ātrāko pitstopu top-10 sarakstā. Turklāt arī ar negaidītiem defektiem, kā riepas plīsums, tikām galā veiksmīgi, lai arī dažs tobrīd domāja, ka izstāsimies. Jāņem vērā, ka no trim Latvijas sportistiem, kas startēja šajā sacīkstē, Roberts uzrādīja otro labāko laiku – piekāpās vienīgi Valteram Zviedrim, bet bija labāks par Mihailu Budovski. Žēl, ka šādā sacīkstē jāpiedzīvo sadursme, no kuras varēja izvairīties, tieši ar Latvijas sportistu! Kopumā šādas sacīkstes pieredzi iesaku ikvienam, kurš vēlas, lai viņa bērns startē labi un uzrāda augstus rezultātus autosportā, lieliska skola!"

Pagājušajā sestdienā 333 trasē pie Rīgas notika Beta bagiju sacīkste. Šī bija sacensība, kas netika vērtēta kopvērtējuma cīņās, tomēr ļāva vēlreiz satikties sportistiem un komandām. Provento Racing braucējs Roberts Vītols bija ātrākais visas dienas garumā un guva uzvaru. Uģis Vītols komentē: „Autokrosa cīņu aizvadījām bez aizķeršanās, Roberts uzlabojis braukšanu trasē, mašīnu izdevās noregulēt atbilstoši laika un trases apstākļiem – patīkams sezonas noslēgums! Ļoti spēcīgs konkurents izveidojies šogad debitējušais Daniels Špaks – domāju, ka viņš būs viens no galvenajiem favorītiem nākamajā sezonā! Taču aug un progresē visi braucēji."

Provento Racing komanda izskata iespēju pirms Ziemassvētkiem aizvadīt Nīderlandes ziemas kartinga čempionāta sacīksti. Tā būtu labs turpinājums mācību procesam, kas veiksmīgi iesākts, debitējot kartingā 2010. gadā.

 

Jau šo svētdien pavadot skolas brīvdienu pēdējās dienas 29.08.2010. notiks Laf bērnu meistarsacīkstes Beta bagijos pēdējais 6 posms.

ziņas no 08.08.2010

Astoņgadīgais Provento Racing komandas autosportists Roberts Vītols izcīnīja uzvaru LAF Bērnu kausa izcīņas Beta bagijiem piektajā posmā Ropažos, 333 trasē. Pērnās sezonas šī seriāla uzvarētājs atgriezās trasēs pēc divu posmu izlaišanas. Vītols uzvarēja visos trīs kvalifikācijas braucienos un izšķirošajā A finālā, informē Provento Racing.

  • Latvijā ar autosportu nodarboties gribošiem pašiem mazākajiem bērniem ir divas iespējas - braukt ar kartingu vai nesen Latvijā ienākošo Beta bagiju klasi - autokrosā. Ar Beta bagiju var sākt piedalīties sacensībās jau no 4 gadu vecuma, pie kam ašķirībā no kartinga, šo mašīnīti var paņemt līdzi arī uz laukiem un izveidot pašiem savu krosa trasi visur, kur nav satiksmes.Var jau arī nepiedalīties sacensībās, bet ļaut bērnam apgūt pirmās braukšanas prasmes pie auto stūres ar maksimālu drošību. 2008. gada sezonā ar ļoti labiem panākumiem sacensībās piedalījās arī viena meitenīte- cīnījās pirmajā trijniekā!! Tā kā arī meitenēm tas ir pa spēkam. Tā bija jauka intriga un izaicinājums mazajiem puišiem. Braukšanas prasmes apgūšana ir ļoti vienkārša - stūre un divi pedāļi, gāze un bremze. Speciālās krosa riepas ļauj braukt pa jebkuru segumu, kā jau krosā. Ātrumkārba ir automātiska- variators ar pievadsiksnu.Maksimālais ātrums apm. 50 km st.It kā nav liels, bet tas tiek sasniegts ļoti īsā laika sprīdī- t.i. krosā vienmēr ir svarīgs paātrinājums. Bagijam tiek uzstādīts Honda GX 160 5,5 zs motors, tāds ko izmanto strāvas ģeneratoriem, ūdenssūkņiem un citai saimniecības tehnikai. No drošības viedokļa Beta bagijs ir izgājis speciālo "Crash testu" kādu veic visām vieglajām automašīnām un ir ar Eiropā izdotu drošības sertifikātu. Tāpat ir sacensību apstākļiem atbilstošas drošības jostas lai bērns būtu piesprādzēts un drošībā. Mūsu sacensību dalībnieks Roberts Vītols sacensībās piedalās jau no 5 gadu vecuma. Sākumā vairākas reizes ir "apkritis uz jumta" un pateicoties mašīnas drošībai ticis cauri tikai ar neapmierinājumu, ka "tālāk neiet uz priekšu".Šāda tehnika visnotaļ attīsta bērna domāšanu, uzlabojas vispārējā disciplīna, bērnam ir ar ko nodarboties un par ko domāt. Tehnikas apkopšana nav sarežģīta, to kvalitatīvi var izdarīt jebkurš, kurš kaut ko tehnisku jebkad ir skrūvējis.Šādus krosam piemērotus Beta bagijus var pasūtīt un iegādāties uzņēmumā PROVENTO, Biķernieku ielā 58, Rīgā. Turpat arī visas rezerves daļas (Hondas motoram daudz lētākas kā pie dīleriem, kā arī daudz ko var piemērot vai pārbūvēt), smērvielas ( tai skaitā lai "nenoklapē") u.c. nepieciešamais pēc uzkrātās pieredzes. tālr. 67598488, 29444073, e-pasts provento@provento.lv, www.betabagijs.lv

NO 2008.GADA NOGALES PROVENTO AUTOKROSA KOMANDU BETA BAGIJU IESKAITES GRUPĀ BĒRNIEM NO 4-10 GADIEM, AR PANĀKUMIEM PĀRSTĀV SIA PROVENTO ĪPAŠNIEKA, BIJUŠĀ AUTOKROSA BRAUCĒJA DIVĪZIJĀ-1 UĢA VĪTOLA DĒLS ROBERTS VĪTOLS. JAUNAIS AUTOBRAUCĒJS, KURAM IR TIKAI 7 GADI PAGĀJUŠĀS SEZONAS KOPVĒRTĒJUMĀ 16 DALĪBNIEKU KONKURENCĒ IR IZCĪNĪJIS GODPILNO 1. VIETU UN ŠO 2010. GADA SEZONU AIZVADĪS AR 1. STARTA NUMURU.

MŪSU VEIKALĀ BIĶERNIEKU IELĀ 58 IR NOPĒRKAMS VAI PASŪTAMS VISS NEPIECIEŠAMAIS, LAI JŪSU ATVASE VARĒTU SEKMĪGI STARTĒT BETA BAGIJU AUTOKROSA SACENSĪBĀS. TĀLR. KONSULTĀCIJĀM 67598488, 29444073

ŠĪ SADAĻA IR TAPŠANAS STADIJĀ, TURPMĀK VĒL BŪS GAN FOTO, GAN DAŽĀDA INFORMĀCIJA!! E-pasta adrese provento@provento.lv         © PRO VENTO.   Izstrādāts: evolution.lv